Dodaj do ulubionych   |   strona główna  
 


 

|   NOCLEGI   |   PLAN MIASTA   |   INFORMATOR   |   GALERIE   |   KONTAKT   |    


Kalendarz Imprez w Rowach i okolicy

 
 

 

Poniżej znajdują się propozycje imprez plenerowych  i zawodów sportowych  w Rowach i okolicy.
Jeśli masz informacje o jakiejś imprezie, lub sam ją organizujesz, przyślij nam taka informację!
Umieścimy wpis w naszym kalendarzu.

 

KALENDARZ IMPREZ
 Duathlon 28.04.2019
Już po raz czwarty zapraszamy do Ustki na zawody duathlonowe! W tym roku zaplanowana została przepiękna trasa biegowa poprowadzona wzdłuż morza i nowa trasa rowerowa. Do wyboru będą dwa dystanse - Długi (10-45-5) oraz Krótki (5-15-2,5). Warto sprawdzić się przed sezonem triathlonowym!


Wielka Majówka 01-03.05.2019
Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji jak co roku odbędzie się giełda kwiatów oraz występy usteckich artystów. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, stoisk gastronomicznych oraz zawodów sportowych.


Ustka Charlotta Enduro Extreme 22-23.06.2019
(22.06- Ustka, 23.06- Dolina Charlotty)

Czerwcowy wyścig motocyklowy jest gratką dla miłośników sportów motorowych. Ten ekstremalny rajd to jedna z najbardziej widowiskowych imprez enduro w Polsce. O jego randze i poziomie trudności może świadczyć fakt, iż przyciąga najlepszych zawodników z całego świata. Pierwsza część, zwana „Prologiem” odbywa się w usteckim porcie. Motocykliści ścigają się po odcinku plaży oraz po specjalnym torze z wymyślnymi przeszkodami, tak przygotowanym, aby kibice mogli jak najwięcej zobaczyć. Do pokonania są m.in. wielkie opony, powalone pnie oraz inne specjalnie przygotowane atrakcje. Drugi dzień to finał w Dolinie Charlotty. Ekstremalna, kilkunastokilometrowa trasa w terenie wyłoni mistrza imprezy.


Dni Morza 29-30.06.2019
Doroczne usteckie Dni Morza to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych imprez – naszym gościom kojarzy się z początkiem wakacji. Program jest wyjątkowo zróżnicowany, jak na przywitanie lata przystało: parada jednostek pływających, koncerty (w tym szantowe), degustacja dań rybnych, pokazy kulinarne oraz targ rybny po zachodniej stronie portu. Każdego roku organizowane są też widowiskowe regaty. Chętni mogą próbować swoich sił także w płukaniu złota. W tym roku wydarzeniu towarzyszyć będzie kino na leżakach.


Grand Lubicz Festiwal Światła 06.07.2019
To nowość sezonu 2019! Efektowne pokazy łączą w sobie muzykę, pokazy laserowe oraz skomplikowane instalacje świetlne. Najciekawsze przedstawienia odbędą się po zmroku: warto zarezerwować sobie czas i przyjść odpowiednio wcześnie, żeby mieć dobry widok. W tym roku zobaczymy m.in. pokazy laserowe, pierwszy mappping w historii miasta, który zostanie wykonany na latarni morskiej oraz zjawiskową animację „Posejdon” wyświetloną na specjalnie przygotowanym ekranie wodnym. Architektura portowa w tym dniu zostanie także wyjątkowo „udekorowana” światłem. Gwiazdą festiwalu będzie niesamowity Dj C-BOOL.


Columbus Festiwal Wiatru 12-13.07.2019
(12 lipca- dzień treningowy)


Podniebna impreza nad wodą z roku na rok nabiera rozmachu. Podczas Columbus Festiwalu Wiatru trzeba wysoko zadzierać głowy, żeby zobaczyć zapierające dech pokazy, w tym akrobacje lotnicze i motoparalotniowe oraz przelot powietrznej armady. Częścią festiwalu są pokazy balonowe, a także zawody motoparalotniarzy z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Chętni mogą bliżej zapoznać się z tym sportem, a nawet podjąć naukę stawiania skrzydła. Można zobaczyć wystawę sprzętu latającego oraz zdjęć wykonanych z powietrza. Po zmroku widzów czekają spektakularne pokazy lotnicze z wykorzystaniem pirotechniki. W edycji 2019 swoje umiejętności zaprezentują m.in.
- akrobacyjna grupa motoparalotniowa Fly Dragons Team,
- Artur Kielak-
polski pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy i komunikacyjny, a także skoczek spadochronowy, na co dzień kapitan Boeingów 737-800 w jednej z największych linii lotniczych na świecie Ryanair. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej,
- lotnicza angielska grupa akrobacyjna "Airborner",
- Pterodactyl Flight- czeski latający „cyrk” z replikami samolotów z I wojny światowej,
który wykona inscenizację walki powietrznej,
- skoczkowie spadochronowi,
- odbędzie się koncert orkiestry symfonicznej "na palniki" z udziałem 5 balonów na ogrzane powietrze.
Muzyczną gwiazdą Festiwalu będzie Kamil Bednarek z zespołem.


Bielsko Biała i Beskidy w Ustce 20-21.07.2019
Ta impreza urosła już do rangi cyklicznej. Co roku (w lipcu) w Ustce pojawiają się beskidzcy górale, którzy przybliżają mieszkańcom i turystom kulturę swojego regionu. Szczególną popularnością cieszą się stoiska gastronomiczne, z kulinarnymi specjałami Podbeskidzia i Beskidów. Każdy ma ochotę sprawdzić jak smakuje karczek, kwaśnica, czy… świńskie ryje z grilla. Nie może zabraknąć oscypków (na zimno oraz na gorąco, z żurawiną), czy lokalnie przyrządzanych kiszonych ogórków. Oczywiście impreza to nie tylko jedzenie. Odbywają się tu również prezentacje góralskiego rękodzieła i występy folklorystyczne.


Sound of Gravity -26-27.07.2019
Odbywająca się w lipcu impreza jest prawdziwą gratką dla miłośników sportów rowerowych – i to w najbardziej ekstremalnej wersji. Sound of Gravity (kontynuacja zeszłorocznego cyklu Extreme Bike Tour) to zaprzeczające prawu ciążenia akrobacje rowerowe na dużych wysokościach (do 6 metrów!). Wykonują je najlepsi specjaliści od dirt jumpingu w Polsce, wielokrotnie oklaskiwani na zawodach na całym świecie. Pokazy ułożone są według skomplikowanego scenariusza, dzięki czemu trzymają widza w napięciu od początku do końca. Częścią spotkania są też tory przeszkód i tematyczne konkursy. Rowerzystom towarzyszą mistrzowie jazdy na hulajnodze i rolkach. Impreza odbywa się na promenadzie. Wśród zawodników tegorocznej edycji zobaczymy m.in. Szymona Godziek czyli człowieka który przeskoczył niemal wszystko! Na swoim rowerze MTB wykonywał salto nad 30-metrowym kanionem w Utah, peletonem Tour de Pologne czy rozpędzonym pociągiem towarowym! Kolejną gwiazdą na ogromnej skoczni będzie jego brat Dawid Godziek czyli złoty medalista igrzysk sportów ekstremalnych X-GAMES w Sydney! Nie zabraknie także hulajnogi czy innych zawodników znanych ze startów w zawodach cyklu Pucharu Świata jak Tomek Przybylik (rolki)! To właśnie oni pokażą swoje najlepsze ewolucje podczas Sound of Gravity w Ustce! Ich zwieńczeniem będzie finałowy pokaz, który na długo zapadnie w pamięci widzów! To będzie spektakularny przejazd, który na razie jest owiany tajemnicą! Oprócz ogromnych skoków pojawi się także nieco przyziemna konkurencja! BMX FlatLand to esencja rowerowego freestylu! Majestatyczny taniec na rowerach BMX wywrze wrażenie na każdym! Tym bardziej, że w Ustce będziemy świadkami sportowej rywalizacji o miano najlepszego zawodnika w Polsce! Na zakończenie Sound of Gravity zobaczymy koncert legendy sceny klubowej – Shaun Baker, który pojawi się z niemiecką wokalistką Jessicą Jean! Z pewnością usłyszymy największe hity Brytyjczyka jak VIP czy Hi, Hey, Hello. Jako suport zagra DJ Angelo.


Formoza Challenge- 28.07.2019
Cykl biegów sygnowanych nazwą i udziałem elitarnej morskiej jednostki komandosów zawita do Ustki już po raz drugi! 28 lipca na jednym z dwóch dystansów (5 lub 10 km) i w wybranym formacie (indywidualnie lub w drużynie) wystartują miłośnicy mocnych biegowych wrażeń. Organizator wprowadza także formułę Ultra, czyli dystans 10 km z atrapą karabinu oraz obciążonym plecakiem!
Nie zapomniano o najmłodszych, dla których odbędą się zawody Formoza Kids. Jedno jest pewne – nie zabraknie wojskowego klimatu, błota, wody i kilkudziesięciu przeszkód. Hasłem jednostki i zarazem biegu jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”.

REJESTRACJA: http://www.formozachallenge.com

https://www.facebook.com/FormozaChallenge/


Mistral Festiwal - 03-04.08.2019
Początek sierpnia stoi w Ustce pod znakiem plenerowych przedstawień ulicznych. Miasto zamienia się w wielką scenę, na której odbywają się spektakle teatralne pod gołym niebem oraz liczne pokazy towarzyszące. W imprezie biorą udział artyści z całego kraju. Można zobaczyć przedstawienia komediowe, cyrkowe, iluzjonistyczne, różnorodne pokazy tańca, a także występy dla dzieci. Przygotowywane są także specjalne stacje kuglarskie, przy których można spróbować swoich sił w żonglowaniu albo jeżdżeniu na monocyklu. W tym roku będziemy gościć teatry z Krakowa, Zielonej Góry, Wrocławia i Słupska. Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie legendarny krakowski teatr KTO. Teatr KTO to zjawisko teatralne niezwyczajne. To teatr tworzący spektakle zachwycające widzów w Europie i obu Amerykach, tworzący sztukę osobną, współczesną – niezwykle widowiskową i emocjonalną zarazem. W Ustce zobaczymy dwa spektakle w wykonaniu KTO: będzie to „Peregrinus” (Spektakl otrzymał nagrodę Tony’ego Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Targoviste 2016. Spektakl prezentowany był w Anglii, Chinach, Chorwacji, we Francji, w Gruzji, Hiszpanii, Iranie, Kanadzie, Korei, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii, USA i we Włoszech) oraz „Zapach Czasu” (Jest to spektakl uniwersalny, opowiadający o dzieciństwie, dorastaniu, strachu, okrucieństwie, ale i o miłości. W widowisku nie ma tekstu, jest natomiast muzyka Piotra Czajkowskiego, grana również "na żywo" przez aktorów na harmonijkach ustnych. Wykorzystywane są też olbrzymie jeżdżące dekoracje, ogień, pirotechnika i szczudła.)


TVN Projekt plaża 3-4.08.2019
Po raz kolejny ekipa Projektu Plaża wyrusza nad polskie morze, by przez całe lato zapewniać turystom moc atrakcji, a telewidzom przesyłać pozytywną energię i wakacyjną atmosferę. W tegorocznej odsłonie projektu oczywiście nie zabraknie gwiazd znanych ze szklanego ekranu, atrakcji dla dzieci czy różnego rodzaju aktywności.


Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych Ustka- Rowy 10-11.08.2019  (10.08- Ustka, 11.08- Rowy)
Pierwsza część imprezy odbędzie się w Ustce w dniu 10 sierpnia 2019 roku. Przemarsz orkiestr z mażoretkami zaplanowany jest w samym „sercu” Ustki, a jego trasa rozpocznie się od ulicy Marynarki Polskiej, a zakończy się nad samym morzem - przed Kapitanatu Portu w Ustce. Koncert finałowy laureatów zaplanowany jest tradycyjnie w Rowach i odbędzie się w dniu 11 sierpnia 2019 roku na scenie letniej w Parku Kultury i Wypoczynku w Rowach. Wydarzenie do tej pory odbywało się w Rowach, w 2019 po raz pierwszy większa część festiwalu zostanie przeniesiona do Ustki.


Bursztynowy Weekend, Mistrzostwa Polski w Wypłukiwaniu Bursztynu 09-11.08.2019
Już po raz dziewiętnasty na usteckiej plaży odbędą się Mistrzostwa w Wypłukiwaniu bursztynu. W trakcie całego weekendu będzie odbywał się także jarmark rękodzieła i bursztynu.


Dożynki Rybne (Święto Miasta) 14-15.08.2019
Sierpniowe "Dożynki Rybne" to jedna z najważniejszych imprez cyklicznych w usteckim kalendarzu. Obchodzone są jako oficjalne Święto Ustki oraz Święto Wojska Polskiego. Najwięcej dzieje się na promenadzie i w porcie, choć w programie jest też m.in. parada ulicą Marynarki Polskiej. Uczestnicy mogą wziąć udział w zabawach rybackich i marynistycznych, organizowane są warsztaty plastyczne, pokazy szycia i naprawiania sieci rybackich, konkursy w ich rzucaniu, a także liczne imprezy towarzyszące. Podczas Dożynek Rybnych nie może też zabraknąć pokazów kulinarnych oraz jarmarku, gdzie można kupić lokalne produkty rybne oraz dzieła rzemieślników. Wieczór to tradycyjnie pora koncertów (w tym szantowych). Gwiazdy tegorocznych Dożynek Rybnych to: Jelonek i Jamal. Jak co roku Święto Miasta połączone będzie z obchodami Święta Wojska Polskiego.


Żeglarskie Mistrzostwa Polski w klasie 505 i Hobie Cat 16-18.08.2019


Pokaz mody z Pierre Rene 24.08.2019
Sierpniowa prezentacja to coś dla miłośników świata mody. Na ulicznym wybiegu prezentowane są kreacje polskich projektantów, w tym również tych znanych z gazet. Imprezie patronuje coraz bardziej znana firma kosmetyczna Pierre René, która ma swoją siedzibę w Ustce. W tym roku na wybiegu modowym zobaczymy znakomitych projektantów m.in. Karolinę Kalską, Patryka Wojciechowskiego- finalistę programu Projekt Runway, Aleksandrę Kobielak oraz gwiazdę tegorocznej edycji, uznanego kreatora mody- Macieja Zienia. Podczas pokazu nie zabraknie oczywiście muzyki na żywo.


Hip-hop na fali 31.08.2019
Na zakończenie wakacji organizowana jest impreza muzyczna związana z kulturą hip-hop. Na głównej scenie przy promenadzie pojawiają się hiphopowi muzycy, w tym roku gwiazdą wieczoru będzie grupa Pokahontaz, która powstała na kanwie legendarnej Paktofoniki. W trakcie imprezy nie zabraknie związanych z hiphopową kulturą prezentacji ulicznej sztuki malowania graffiti oraz grup tanecznych wykonujących karkołomne ewolucje breakdance. Jedną z najważniejszych atrakcji wydarzenia będzie ogólnopolski turniej streetballa (koszykówki ulicznej), który zorganizowany zostanie na Promenadzie Nadmorskiej (na specjalnie przygotowanym boisku).


Żeglarski Memoriał im. Jana Kołpy- regaty w klasach Optimist oraz 420 06-08.09.2019


Dzień Mieszkańca 14.09.2019
Tegoroczny Dzień Mieszkańca zorganizowany zostanie w formie biesiady dla mieszkańców. Nie zabraknie muzyki na żywo oraz zawodów sportowych.Festiwal muzyki organowej i kameralnej 09,16,23 i 30/07 oraz 06 i 13/08
Cechą charakterystyczną usteckiego festiwalu będzie prezentowanie muzyki organowej z wykorzystaniem historycznych organów kościoła Najświętszego Zbawiciela w Ustce w połączeniu z muzyką nieorganową, tj. formami solistycznymi i kameralnymi. Impreza będzie miała ogólnopolski charakter, który zapewni udział artystów z Polski i będzie ważnym uzupełnieniem letniej oferty kulturalnej miasta Ustka. Po często upalnych dniach wieczorne koncerty zapewne będą chwilą wytchnienia i refleksji.


Cykl koncertów „Ustczanie turystom”
W tym roku zorganizowanych zostanie aż 6 koncertów- 3 w lipcu i 3 w sierpniu. Na scenie zaprezentują się artyści pochodzący z Ustki.


Imprezy biegowe:

1) bieg I Grand Prix Ustki im. „Henryka de Lubicz Szeliskiego” na dystansie 10 km.
Marsz Nordic Walking– na dystansie 5 km , bieg amatorski – na dystansie 5 km
dnia 6 kwietnia 2019, godz. 12:00 miejsce startu i meta: OSiR Ustka

2) bieg II Grand Prix Ustki ”Janatarowy” na dystansie 10 km.
Marsz Nordic Walking– na dystansie 5 km , bieg amatorski – na dystansie 5 km
dnia 11 maja 2019r., godz. 12:00 miejsce startu i meta: OSiR Ustka

3) bieg III Grand Prix Ustki „ Łososiowy”
na dystansie 10 km,
Marsz Nordic Walking– na dystansie 5 km , bieg amatorski – na dystansie 5 km
dnia 8 czerwca 2019 miejsce startu i meta: OSiR Ustka

4) bieg IV Grand Prix Ustki „ Usteckiej krówki”
Na dystansie 10 km,
Marsz Nordic Walking– na dystansie 5 km , bieg amatorski – na dystansie 5 km
dnia 20 lipca 2019 miejsce startu i meta: OSiR Ustka

5) „ X ustecka dziesiątka z haiem” bieg leśno – plażowy na dystansie 10 km.
w dniu 3 sierpnia 2019 r., godz. 11:00 start i met Trakt Solidarności

6) XXIV Półmaraton Słowiński Ustka-Rowy, na dystansie 21,097 km.
w dniu 14 września 2019 r. godz. 11:00, start Rowy, ul. Bałtycka- meta OSiR Ustka

7) bieg V Grand Prix Ustki ” Bursztynowy” na dystansie 10 km
Marsz Nordic Walking– na dystansie 5 km , bieg amatorski – na dystansie 5 km
dnia 24 sierpnia 2019 r, godz. 12:00, miejsce startu i meta: OSiR Ustka

8) bieg VI „ Morpolowy” na dystansie 10 km
Marsz Nordic Walking– na dystansie 5 km , bieg amatorski – na dystansie 5 km

dnia 28 września 2019 r, godz. 12:00, miejsce startu i meta: OSiR Ustka
 Święto Mikołaja odbędzie się 8 grudnia (sobota) na ulicy Marynarki Polskiej przy Herbaciarni. Zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dzieci, m.in. animacje i zabawy na szczudłach, pokaz chodzenia na drabinie, zdjęcia z Mikołajem i tresurę pieska. Nie zabraknie również ciekawych konkursów, takich jak kręcenie kołem hula-hop, śpiewanie kolęd i recytacja wierszyków.

Już od godziny 13:00 będziemy obserwować widowiskowy pokaz rzeźbienia w lodzie.
W świąteczny nastrój wprowadzi nas wyjątkowy koncert zespołu "Karimski Club" z dziećmi z Ustki oraz Ustecka Orkiestra Dęta.

Program:

13:00-16:00 
Pokaz rzeźbienia w lodzie

16:00-19:00
- Wizyta Świętego Mikołaja
- Koncert kolęd w wykonaniu Karimski Club z dziećmi z Ustki
- Występ Usteckiej Orkiestry Dętej
- Animacje dla dzieci

W dniach od 6 do 9 grudnia (od czwartku do niedzieli) przy ulicy Marynarki Polskiej odbędzie się V Uliczny Kiermasz Świąteczny, podczas którego będzie można skosztować domowych przysmaków i grzańca. Będzie to również wspaniała okazja do zakupu świątecznych prezentów, niepowtarzalnych ozdób i wyjątkowego rękodzieła. W czwartek i piątek Kiermasz będzie otwarty od godziny 14:00, w sobotę i niedzielę od godziny 10:00

W związku z organizacją powyższych wydarzeń na odcinku ulicy Marynarki Polskiej (od Banku Spółdzielczego do sklepu PEPCO) będzie utrudniony dojazd. Termin obowiązywania czasowej organizacji ruchu: 3-11 grudnia 2018 Przywrócenie stałej organizacji ruchu: do 12 grudnia 2018
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji Urzędu Miasta Ustka:
tel. +48 59 815 43 52


Druga edycja konkursu na najładniejszą bożonarodzeniową dekorację posesji
Wójt Gminy Ustka ogłasza drugą edycję konkursu na najładniejszą bożonarodzeniową dekorację posesji. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 21 grudnia o godzinie 14:00. Szczegóły w załączonym regulaminie. Zapraszamy do udziału.

Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia

 Festiwal Wiatru Ustka 2018

Na takie wydarzenie Ustka czekała od dawna! Chcielibyśmy Państwu zaprezentować nowy pomysł na inaugurację sezonu letniego 2018 w Ustce. 28 czerwca- 1 lipca 2018 to data, którą już teraz prosimy zapamiętać. Festiwal Wiatru Ustka 2018, bo o nim mowa to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. Przy współpracy z Grupą Falco z Torunia, którą tworzą zapaleni motoparalotniarze, będziemy chcieli dostarczyć Państwu niesamowitych emocji i doświadczyć razem wyjątkowej przygody. Współorganizatorem wydarzenia jest także Dolina Charlotty Resort&SPA. Do realizacji całego przedsięwzięcia zaangażowanych zostanie ponad stu motoparalotniarzy, w tym aktualni mistrzowie i wicemistrzowie świata.

W trakcie kilku dni trwania Festiwalu Wiatru, będzie można podziwiać nie tylko pokazy akrobacji motoparalotniowej ale i przelot armady powietrznej. W trakcie eventu oprócz widowiskowych konkurencji zawodniczych zorganizowane zostaną akrobacyjne pokazy motoparalotniowe, wystawa zdjęć „z lotu ptaka” oraz ekspozycja sprzętu latającego. Dla chętnych dostępne będą stanowiska do nauki „stawiania” skrzydła. To wszystko ma zachęcić do rozpoczęcia przygody z motoparalotniarstwem.

Całość zostanie zwieńczona kulminacyjnym widowiskiem „Narodziny 4 żywiołów” czyli nocnym pokazem żywiołów: ziemi, powietrza, ognia i wody. Wszystko okraszone oczywiście pokazem pirotechnicznym jednej z najlepszych firm w tej branży. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Bracia.

Prosimy obserwować nasze kanały (ustka.pl, facebook, You toube)
Już niebawem miasto rozpoczyna ogólnopolską promocję imprezy.

„Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo. Bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić." Leonardo da Vinci

https://www.youtube.com/watch?v=_GsXQoI489g

 


Źródło: www.ckgminaustka.pl

Żródło: www.ustka.ug.gov.pl
 


 
 


                                                                                                                    
 

 
 

MORENA - PORTALE INTERNETOWE 2007    |  projekt: 3D-MEDIA